Mesemondás mesterfokon

Három év után végre újra élőben próbálhatták ki a mesemondói képességüket a Közép-európai Tanulmányok Kara hallga­tói.

Csütörtökön, március 16-án egy több mint ötven fős közönség élvezte öt óvodapedagógus-jelölt mesélését a Népek meséi mesemondó verseny kari fordulóján. A rendezvényt a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet szervezte, az Arany A. László Polgári Társulás támogatásával. A mesemondó lányok bebizonyították, hogy a mese befogadása jót tesz felnőttnek és gyereknek, szívnek és léleknek egyaránt, hiszen a közönség is hol áhítattal, hol nagyokat kacagva hallgatta az ízesebbnél ízesebb előadásokat. A zsűri tagjai – Dr. Hegedűs Orsolya, Dr. Petres Csizmadia Gabriella, Dr. N. Tóth Anikó és Csobády Csilla – alig tudta kiválasztani a kiváló előadók közül azt a három mesemondót, aki a budapesti nemzetközi fordulón képviseli majd az intézményen. Végül salamoni döntés született: mivel az összes mesemondó elvarázsolta a közönséget, mindegyiküket dobogós helyezéssel jutalmazták, továbbjutásra pedig az első és második helyezetteket javasolták. A következő eredmények születtek:

1. hely: Kováč Bettina, harmadéves óvodapedagógus szakos hallgató. Az előadott mese címe: A szegény ember bőrpuskája

2. hely: Tóth Kitti, másodéves óvodapedagógus szakos hallgató. Az előadott mese címe: Mátyás király Kéménden

2. hely: Pinke Vivien, másodéves óvodapedagógus szakos hallgató. Az előadott mese címe: Hogyan született a perbetei mese

3. hely: Krajnyik Fanni, elsőéves óvodapedagógus szakos hallgató. Az előadott mese címe: A bolondok

3. hely: Németh Boglárka, elsőéves óvodapedagógus szakos hallgató. Az előadott mese címe: A szerencse fiai

Mesemondo 01

Mesemondo 02