Vančo Ildikó átvette a professzori kinevezését

Pedagógusnap közeledtével, már­cius 24-én Zuzana Čaputová államfő 36 professzori kinevezést adott át a pozsonyi elnöki palotában.

Ünnepi beszédében a köztársasági elnök megköszönte a professzorok tudományos-kutatói és oktatói tevékenységét, különösen a fiatalok iránti elkötelezettségét.

Kiemelte, milyen felelősséggel jár együtt a professzori cím használata, hiszen a kritikai és kreatív gondolkodás fejlesztésével az ő feladatuk a felsőoktatás minőségének megőrzése, társadalmi helyzetének és presztízsének megerősítése.

A köztársasági elnök a ceremónián belül professzornak nevezte ki karunk oktatóját, Dr. habil. Mgr. Vančo Ildikó, PhD. nyelvészkutatót, aki a kisebbségi oktatás, a szlovákiai magyar nyelv mint kisebbségi nyelvváltozat, a kétnyelvűség, valamint a szövegértés kérdéseivel foglalkozik. Jelentős publikációs és oktatói tevékenysége mellett kiemelkedő a tudomány- és közösségszervezői munkája is, mellyel mind a Magyar Nyelv- és Irodalom­tudományi Intézet, mind a Közép-európai Tanulmányok Kara színvonalas működéséhez járul hozzá.

Vančo Ildikó tanárnő professzori kinevezéséhez szívből gratulálunk!

Vanco Ildiko professzor 01

Vanco Ildiko professzor 02