Mély merítés

„A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön, és hova megy.” (Jn 3,8)

Azt hiszem, ezt március 28-án és 29-én elég sokan tapasztaltuk, de nincs az a szél, ami elérte volna, hogy ezeken a napokon este hétkor a nyitrai református templom üresen álljon.

Hisz közösen mélymerítettünk! Hogy honnan? Hát ifj. Csomós József lelkész úr lendületes és megmosolyogtató szavaiból. Húsvét ünnepére készülve az egyik nap Nikodémus, a másik nap a szamáriai asszony története volt terítéken. A látszólag két egymástól teljesen különböző életmódot folytató személyen keresztül elmélkedhettünk az Istenhez, ezáltal a Mennyországhoz vezető úton. Az atya történelmi sztorikkal, saját emlékekkel és mókás anekdotákkal hozta hozzánk közelebb ezt a majdnem kétezer éves írást.

Az alkalmakat végül közös imával és énekléssel zártuk, és ha ez még nem lenne elég, az esemény házigazdája, Ficzere Tamás református lelkész a lelki táplálék után pogácsával és forralt borral vendégelte meg a résztvevőket, hogy helyet adjon a kötetlen beszélgetéseknek is.

Madarász Zsófia
Fotó: Matuš Dóra