Tanulmányi kirándulás Brünnben

2023.3.29-én a Turizmusföldrajz című tantárgy keretén belül a regionális idegenforgalom első évfolyamos hallgatói az általuk szervezett brünni kiránduláson vettek részt kísérő tanáraikkal (Dr. Ján Veselovský, illetve Dr. Gergely Viktória).

A kora reggeli indulás után szerencsésen megérkeztünk Brünn városába, ahol az útmutatást a diákok vették a kezükbe. Utunkat először egy rövidebb sétával indítottuk a Szent Péter és Pál- katedrálishoz. A neogótikus és barokk székesegyház megtekintése mindannyiunk számára lenyűgöző élménynek bizonyult. Ezt követően folytattuk a városnézést, így érkeztünk meg a piactérre, ahol a szlovák és a magyar csoport ketté lett osztva. Felváltva megtekintettük a Szent Jakab-templom alatt lévő Csontkamrát, mely több emberben is mély nyomott hagyott. A párhuzamos program másik része a Lepkeháza, azaz Papilonia volt, mely a trópusi növényzetével és a sokszínű pillangófajtáival izgalmas élményt nyújtott mindannyiunk számára. A tanulmányi kirándulás következő látványossága a Špilberk vára volt, ami egyben a kirándulásunk utolsó megállója volt, innen már csak a hazaút maradt hátra, ami szintén remek hangulatban telt.

A tartalmas és izgalmas napot elégedetten zártuk, mindenki új élményekkel és emlékekkel gazdagodott.

Exkurzia Brno 01

Exkurzia Brno 02