Karaoke party a JUGYIK-nál

Az asztal mellett való dalolás mindig is egy sajátos életérzést jelképezett, viszont mikrofonnal, hangfallal és kivetítővel kiegészítve a diákévek elengedhetetlen részesévé vált.

A nyitrai Mariatchi hátulsó helyiségét különböző hangszínek és frekvenciák árasztották el egy késő tavaszi éjjelen, mely során a hard rockra ösztönző számoktól kezdve a legaktuálisabb slágereken át a mulatós dallamokig mindegyik zsáner képviseltette magát. Az éppen nem a színpadon éneklő egyetemisták és nem egyetemisták is vokáloztak a reflektorfényben állónak, fel-felszaladtak mellé, majd torkukat, lelküket kitárva vesztek el a zene adta varázslatban. A konferanszié személye, mint kiderült, igazán változó egy ilyen eseményen, de ez csak hozzátesz a félhomályban úszó terem nyújtotta hangulathoz. Önkéntes sztárjelölteket ritkán kellett keresni, mert a dallista előrehaladtával egyre inkább növekedett a jelentkezők száma, akik általában háromnyelvű koncerteket adtak, melyek igazán elkápráztatták a külföldről érkező, közép-európai nyelveket nem beszélő vendégeket is. A grand finale természetesen mindig az utolsó taps és ujjongás, mely arra készteti a résztvevőket, hogy a következő szemeszterben szintén skálázzanak egy kicsit, mielőtt közösen előadják kedvenc dalaikat a faburkolat, na meg a diszkógömb alatt.

Karaoke 01

Karaoke 02