II. Szlovákiai Magyar Közgazdász Találkozó Nyitrán

A 2023. május 26-án megrendezésre kerülő II. Szlovákiai Magyar Közgazdász Találkozó központi témája a "Az ön­kor­mányzatok szerepe a fenntartható turizmusfejlesztésben" volt.

Ez a téma kiemelkedő fontossággal bír a közgazdászok és a turizmus szakemberek számára, tekintettel a fenntarthatóság iránti növekvő globális igényre és az önkormányzatok kulcsszerepére a turizmus területén.

A találkozó helyszíne, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara, Idegenforgalmi Tanszéke ideális környezetet teremtett a szakemberek számára, hogy elmélyítsék ismereteiket és megosszák tapasztalataikat. A résztvevők széles körét képviselték az akadémiai és ipari szektorban dolgozó szakemberek, akik különböző szakterületeken tevékenykednek, mint például a pénzügy, a gazdaságpolitika, a vállalatvezetés és a piaci kutatás. Ennek eredményeként a találkozó változatos nézőpontokat és szakmai tapasztalatokat vonultatott fel, ami elősegítette az élénk párbeszédet és a közös gondolkodást.

A résztvevők számára az esemény lehetőséget teremtett a szakmai hálózatépítésre és a más területeken dolgozó szakértőkkel való konzultációra, ezáltal új perspektívák és megközelítések megismerését tette lehetővé.

Kozgazdasz 01

Kozgazdasz 02