Madách-konferencián vettek részt karunk oktatói

A Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatói, Bárczi Zsófia, N. Tóth Anikó és Petres Csizmadia Gabriella október 4-5. között egy nemzetközi irodalomtudományi konferencián vettek részt Alsósztregován.

A konferenciát Madách Imre születésének 200. évfordulója alkalmából szervezett a Szlovák Nemzeti Múzeum mellett működő Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma, valamint a Hagyományok és Értékek Polgári Társulás. A kétnapos tanácskozás alatt több mint két tucat előadás hangzott el Madách Imre életművével, interdiszciplináris feldolgozásával és utóéletével kapcsolatosan. Bárczi Zsófia dékán asszony Madách Imre elbeszéléseit ismertette, N. Tóth Anikó Az ember tragédiája egyik kortárs továbbírását elemezte, Petres Csizmadia Gabriella pedig egy saját fejlesztésű, Az ember tragédiáját feldolgozó társasjátékot mutatott be a hallgatóságnak. Az információkban bővelkedő tanácskozás a költő sírhelye előtti tisztelgéssel zárult.

Madach konferencia 01

Madach konferencia 02