Ab igne ignem – László Béla 75 éves

Rendhagyó könyvbemutatóra került ma sor a Közép-európai Tanulmányok Karán. Pár napja látott napvilágot az Ab igne ignem című kötet Komzsík Attila és Szabó Tibor szerkesztésében, akik László Béla 75. születésnapja alkalmából állították össze a tanulmánygyűjteményt. A kétnyelvű – magyar és szlovák – kötet olyan matematikusok írásait tartalmazza, akik valamilyen módon közel állnak az ünnepelthez: munkatársai, tanítványai, barátai rótták le tiszteletüket a sokrétű kiadványban, melynek témakörei a geometriától a számelméletig terjednek.

MG 1942

A könyvbemutató után az ünnepeltet többen is méltatták – az egyetem jelenlegi rektora, Dr. Ľubomír Zelenický, valamint az egyetem rektor emeritusai: Dr. Daniel Kluvanec és Dr. Libor Vozár. Dr. Ľubomír Zelenický az ünnepség keretében adta át a jubiláló professzornak a Rektori Életműdíjat is.

MG 1916

A könyvbemutatót oldott hangulatú fogadás követte, melyen az ünnepeltnek mintegy ötven kollégája, barátja és tisztelője vett rész.

MG 1900