Életműdíj és rektori elismerések karunk oktatóinak

2016. szeptember 19-én került sor a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem tanévnyitójára, melyen az egyetem rektora, Ľubomír Zelenický több rektori díjat is átnyújtott. Az elismerés azon tanárokat illette, akik a 2015-ös év folyamán tudományos-kutatói téren kiemelkedőt alkottak. Nagy örömünkre szolgált, hogy idén szép számmal szerepeltek a kitüntettek között a Közép-európai Tanulmányok Karának oktatói is.

A rektor úr életműdíjat adományozott Žilka Tibor egyetemi tanárnak, a Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézetének igazgatójának kiemelkedő tudományos és pedagógiai tevékenységéért. Továbbá rektori díjban részesült Dr. Józsa Mónikát, a Pedagógiai Intézet adjunktusa a magyar karének népszerűsítésében kifejtett tevékenységéért. Ugyancsak rektori díjban részesültek a Nyitrai modell (a szlovák nyelv és irodalom idegennyelv-tanítási módszerrel történő oktatása a kisebbségi tanítási nyelvű iskolákban) nevű projekt kidolgozói – karunkról a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatói, nevezetesen: Tolcsvai Nagy Gábor egyetemi tanár, valamint Kozmács István és Vančo Ildikó habilitált docensek.

Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

z1

z2