Transzkulturalizmus és bilingvizmus

2017. november 6-7-én Transzkulturalizmus és bilingvizmus az irodalomban címmel nemzetközi tudományos konferenciára kerül sor a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet szervezésében.

A konferencia célja egy új típusú irodalmiság feltérképezése és értelmezése, amelynek kulcsfogalmai a neonomadizmus, a kulturális dialógus, a migráns és expat megszólalásformák, valamint a többnyelvűség jelensége. Támogatóink: a Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériuma és az SZTA Tudományos Ügynöksége (VEGA: 1/0034/17, 2017-2019), Szépírók Társasága, NKA, Aranyláz – Kortárs Irodalom Éve, Szlovákiai Magyar Akadémiai Tanács, Arany A. László Társaság.

A konferencia programja