Életre kelt az irodalom Nyitrán

Február 21-én került megrendezésre a XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny nyitrai járási fordulója. A helyi Csemadok társszervezőjeként már hagyományos módon a Közép-európai Tanulmányok Kara adott otthont a versenynek és biztosította a szakmai zsűrit.

IMG 20180221 105610

A zoborvidéki iskolákból érkező tizennyolc prózamondó és huszonkét szavaló egyetemi környezetben mutathatta meg előadói készségét.

A megnyitóra érkező, reménnyel és bizakodással teli diákokat a kar másodéves óvodapedagógus-hallgatói köszöntötték. A hallgatók közül voltak, akik a regisztrációnál segédkeztek, mások a versenyzőket igazították el, könyvjelzőkkel kedveskedve a vendégeknek, valamint drámajátékokkal segítették levezetni a versenyzők feszültségét. Mindez Petres Csizmadia Gabriella tanárnő irányításával történt.

A tényleges versenyt közös nyelvtörőzéssel indították a szervezők, melynek nagy sikere volt. Tanárok, diákok, felkészítők és hallgatók egyaránt „bemelegítettek“ a nagy megmérettetésre. Minden versenyző – mind próza, mind líra kategóriában – kihozta magából a legtöbbet, amit tudott, hiszen nagyon ügyesen szerepeltek. Ezt követően a zsűri elvonult, hogy meghozza döntését.

Az országos elődöntőn a következő diákok mutathatják meg tehetségüket:

Líra:

1. kategória:Šonkoľ Daniela
  2. kategória:Száraz Ádám

III.     kategória:             Száraz Viktória

Zsűri: N. Tóth Anikó, Lőrincz Katalin

Próza:

1. kategória:Brath Lea
  2. kategória:Benc Levente
  3. kategória:Palaky Arnold

Zsűri: Gubík Mária, Radics Rudolf, Petres Csizmadia Gabriella

A versenyzőknek köszönjük a részvételt, gratulálunk mindenkinek, és sok sikert kívánunk a továbbjutóknak!

Varró Csilla