A magyar próza napja karunkon

A magyar próza napja Esterházy Péter születésnapjához kapcsolódó, idén útjára indított rendezvénysorozat, melyhez karunk Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete is csatlakozott. 2018. április 18-án három prózaíróval – Bogyó Noémivel, Száz Pállal és N. Tóth Anikóval – találkozhatott a kortárs irodalom iránt érdeklődő közönség.

Prózanapi tutti

Petres Csizmadia Gabriella frissen megjelent köteteikről, valamint az alkotásfolyamatról, prózatechnikai eljárásaikról faggatta a vendégeket. A beszélgetést felolvasás egészítette ki: Bogyó Noémi a bársonyos forradalom eseményeire épülő Vakfoltok c. regényéből, N. Tóth Anikó Szabad ez a hely? c. novelláskötetéből, Száz Pál pedig a Fűje sarjad mezőknek c. sajátos, mátyusföldi nyelvjárásban íródott phytolegendáriumából adott ízelítőt.

(-z-)