Hallgatóink a Tompa Mihály Országos Versenyen

Április utolsó hétvégéjén zajlott a 27. Tompa Mihály Országos Verseny döntője. A vers- és prózamondók, lírai színpadok és énekelt versek seregszemléjén rendszeresen részt vesznek és szép sikereket érnek el karunk hallgatói is.

Nem volt ez másként az idén sem: a harmadéves magyar szakos Fodor Péter József Attila Eszmélet c. versével aranysávos minősítést és 2. helyezést, a végzős magyar szakos Csölle Stefánia (aki immár 14. alkalommal vett részt az országos döntőn) Arany János Tengeri-hántás c. balladájával ezüstsávos minősítést, az elsőéves magyar szakos Csobády Csilla Reményik Sándor Eredj, ha tudsz c. költeményével bronzsávos minősítést szerzett. Az énekelt versek kategóriájában aranysávos minősítést és 2. díjat kapott a rozsnyói Endorfin együttes, melynek frontembere Papp Viktória harmadéves óvópedagógia szakos hallgatónk. Valamennyiüknek gratulálunk!

A zsűri munkájába pedig a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatója, N. Tóth Anikó kapcsolódott be.