A 28 éves Katedra-versenycsalád országos döntői újra a nyitrai egyetemen

A tavalyi évben új helyszínre költözött Katedra-versenyek országos döntőinek idén is a Közép-európai Tanulmányok Kara és Pedagógiai Kar adott otthon. A versenyre június 2-án, 7-én és 9-én összesen 95 háromfős csapat, vagyis 285 tanuló és az őket kísérő közel száz pedagógus látogatott el. A versenycsalád főszervezője a Katedra Polgári Társulás, melynek vezetőségét a Közép-európai Tanulmányok Kara docense, Petres Gabriella és a Pedagógiai Kar dékánja, Pintes Gábor alkotja. A rangos rendezvényen az ország szinte minden magyarlakta régiójáról érkeztek vendégek, Nagyszelmenctől Pozsonyig terjedően.

A három nap során a Katedra Irodalomverseny, Katedra Történelemverseny, Katedra Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő és a Katedra Alsó Tagozatos Verseny legjobbjai vettek részt. Külön öröm számunkra, hogy nemcsak a felkészítők, hanem a versenyek szakmai gesztorai is – a történelemversenyt kivéve – a nyitrai egyetem egykori hallgatói közül kerültek ki: az anyanyelvi vetélkedőt Tóth Katalin, az alsó tagozatos versenyt Herdics Kalocsányi Mónika, az irodalomversenyt Tóth Mónika és a történelemversenyt Elek József koordinálta.

A döntőt minden esetben egy négy fordulóból álló levelező verseny előzte meg, így a közel ezer bekapcsolódó versenyzőből a legeredményesebb háromszáz diák látogatott el Nyitrára. A versenyek feladatlapok megoldásaiból álltak, amelyek két – két és fél órás összpontosítást igényeltek a tanulóktól. Amíg a versenyzők a feladatokat oldották, a felkészítők számára Bezányi-Thuróczy Flóra tartott egy társasjáték-workshopot. Az eredményhirdetésre várva pedig író-olvasó találkozót (Wéber Anikóval, az irodalomverseny háttéranyagát képező regény szervezőjével), illetve megzenésített verseket tolmácsoló koncertet (Zsapka Attila, Kicsi Hang) szerveztek a polgári társulás vezetői.

A részletes eredmények és a versenyfeladatok a tanulmányi vetélkedők oldalán érhetők el: https://katedra.sk/a-katedra-versenyekrol/

Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítőnek!

Katedra versenyek 2023 01

Katedra versenyek 2023 02