Tervezett programok a Közép-európai Tanulmányok Karán a Nyílt nappal kapcsolatosan
2024. február 22.

Időpont
Közép-európai Tanulmányok Kara
A kar bemutatása: doc. PhDr. Ján Gallik, PhD. (szlovák nyelven) és RNDr. Szekeres László, PhD. (magyar nyelven)

Az előadás a kar tanulmányi programjaira, a felvételire, az ösztöndíjakra, a mobilitásokra, a lakhatási lehetőségekre és a hallgatói életre összpontosít.

9:30 – 10:30
A-112(a KeTK épülete, Dražovská 4) – szlovák nyelven

A-9 (a KeTK épülete, Dražovská 4) – magyar nyelven
Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézete (szlovák nyelven)
Az intézet bemutatása: doc. PhDr. Ján Gallik, PhD., az intézet munkatársai és a hallgatók

- Az Intézet és a tanulmányi program bemutatása egy narrált videón keresztül.
- Találkozó és beszélgetés diákjaink és a jelentkezők között.
- Tevékenységek a jelentkezők számára (kvíz: Ismered a szomszédodat?).

10:30 – 12:30
A-6 (a KeTK épülete, Dražovská 4)
Pedagógusképző Intézet
Az intézet bemutatása: Mgr. Hegedűs Orsolya, PhD., az intézet munkatársai és a hallgatók

- "Higgyünk a szemünknek? Tanulás a deepfake korában" - Kárpáti Andrea professzor asszony nyitó előadása a mesterséges intelligencia " sötét oldaláról" és a tudásról mint iránytűről
- az Intézet bemutatása kommentált prezentáció segítségével - Hegedűs Orsolya, intézetigazgató
- az intézeti tagok, az oktatott tárgyak, az intézeti projektek, a tanári gyakorlat, az énekkar rövid bemutatása - oktatók
- ízelítő robotikából, ovis matekból - Szabó Tibor, Nagy Lehocky Zsuzsa
- eszélgetés a hallgatókkal (a diákélet, a Jugyik, a gólyatábor stb. bemutatása)

10:30 – 12:30
A-9 (a KeTK épülete, Dražovská 4)
Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet
Az intézet bemutatása: doc. PaedDr. Bauko János, PhD., az intézet munkatársai és a hallgatók

- Az Intézet és a tanulmányi program bemutatása.
- Egyetemi hallgatók zenei fellépése (Mezei Ádám és Bakus Zsófia)
- Nyelvi és irodalmi játékok

10:30 – 12:30
A-109 (a KeTK épülete, Dražovská 4)
Idegenforgalmi Tanszék
A tanszék bemutatása: Ing. Hana Bieliková, PhD. (szlovák nyelven), Ing. Beták Norbert, PhD. (magyar nyelven) és a tanszék munkatársai és a hallgatók

- A Tanszék és a tanulmányi program bemutatása.
- Gyakorló szálloda az Idegenforgalmi Tanszéken - A bemutató keretében ismertetnénk az Erasmus pályázatunk során létrehozott gyakorlószállodákat, a hallgatók tevékenységét és felvázolnánk, hogy miként tudnak jövendő hallgatóink a gyakorló szállodában tevékenykedni, "gyakorlatozni".

A-112 (a KeTK épülete, Dražovská 4) – szlovák nyelven

A-110 (a KeTK épülete, Dražovská 4) – magyar nyelven
Közös körbevezetés

- A kar történelmének megismerése, az egyetemi könyvtár meglátogatása és az egyetemi kollégiumok megtekintése, hogy teljes körű betekintést nyújtsunk intézményünk életébe.

13:00 – 14:30

Az érdeklődők a KeTK előcsarnokában és a KFE előcsarnokában, a Tr. A. Hlinku 1. címen elérhető információs pultoknál is kaphatnak információkat. A KeTK épületében továbbá az egyes tanulmányi programokhoz rendelt információs pultok is rendelkezésre állnak, ahol az érdeklődők célszerűen beszélgethetnek a kar jelenlegi hallgatóival. A helyszínek könnyen megközelíthetők a 1-es és 2-es jelzésű helyi autóbuszjáratokkal mind az autóbusz-állomásról, mind a vasútállomásról.

A rendezvényről kép- és videófelvételek készülhetnek. A rendezvényen való részvételével beleegyezik a felvételek nyilvános, népszerűsítő célú felhasználásába.