Felnőtt mesék a Népek meséi verseny kari fordulóján

Pajzán és novellamesék hangoztak el a Népek meséi mesemondó verseny kari fordulóján, március 27-én, a Közép-európai Tanulmányok Kara 109-es tantermében. A verseny során három óvópedagógus szakos hallgató – Kováč Bettina (3. évfolyam), Krajnyík Fanni (2. évfolyam), Konôpka Viktória (1. évfolyam) – mutatta meg a közönségnek karizmatikus mesemondó tudását. Az előadók a választott szövegekkel arra is rámutattak, hogy a mesélés nem kizárólag a gyerekek figyelmét kötheti le – sőt, időnként a meseszó kifejezetten felnőtteket kíván. A közönségzsűriként bekapcsolt negyed- és ötödéves magyar szakos hallgatók, valamint Csobády Csilla és Petres Gabriella tanárnők végül úgy döntöttek, a mesemondók olyan meggyőző előadást mutattak be, hogy mindhárman továbbjutnak a budapesti, április végi, nemzetközi mesemondó versenybe. Gratulálunk a versenyzőknek!

nepek mesei 2024 01

nepek mesei 2024 02