Részképzés Budapesten

Az Erasmus+ program egy olyan fantasztikus lehetőség, amivel élni kell az egyetemi tanulmányok alatt.” – mondják a hallgatóink, akik egy szemesztert töltöttek Budapesten.

A diákok beszámolója:

A Közép-európai Tanulmányok Karán tanulunk Tanítóképző szakon. A 2023/24-es tanév téli szemeszterét töltöttük Magyarország fővárosában Budapesten. A fővárosban több egyetem is megtalálható, de mi az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Tanító- és Óvóképző Karának a hallgatói lehettünk.

Annak ellenére, hogy a fővárosban sok turista van, és emiatt néhol nagy tömeg jellemző, a hétköznapokban ebből mi keveset érzékeltünk, ugyanis az egyetem és a kollégium épülete (Márton Áron Szakkollégium) is a budai részén helyezkedik el, ami csendesebb, de annál látványosabb.
A tömegközlekedés nagyon jól kiépített. Szemeszterre szóló bérlet megvásárlása indokolt, de így bármilyen tömegközlekedési eszközzel el lehet jutni könnyedén a célállomásra és az sem mellékes, hogy diákbarát áron van.
A városban mindenki talál kedvére való kulturális és szórakozási lehetőségeket is. Rengeteg kiállítás, múzeum, előadás és színház várja az érdeklődőket. Ezek közül vannak, amelyek ingyen látogathatóak, ezeket vétek nem kihasználni.

Az ELTE diákjai minden hónapban rendeznek különféle programokat, hogy a diákok a tanulás mellett kicsit összekovácsolódjanak és közös élményeket éljenek át. Ilyen például a közös korizás, Mikulásbuli, kvízestek és hasonlók.

A kar pedagógusai is szerveznek előadásokat, konferenciákat, workshopokat a diákoknak, ilyenből emelnénk ki a Csimota Kiadó papírszínházas előadását. A tanórákon sok új módszert és ötletet elsajátíthattunk, amit a pályafutásunk során kamatoztathatunk majd.

Nem bántuk meg, hogy utolsó évünkben is belevágtunk a programba, hiszen sok új dolgot tanulhattunk, tapasztalatot szerezhettünk és beleláthattunk egy másik ország oktatásába is.

Erasmus Budapest 2024 1

Erasmus Budapest 2024 2