A NYEKK – a Nyitrai Egyetemisták Kínjátszó Köre vendégszereplései

A művészet mindig is egyfajta tükör volt, amelyben önmagunkra és a világra pillanthatunk. Színjátszó csapatunkkal mi is egy ilyen tükröt tartottunk a közönség elé legújabb előadásunkkal, melynek címe: „Túl távol, elég közel”. Ez a saját rendezésű darab egy új, friss perspektívából tekint a magyar irodalom két ikonikus alakjának, Petőfi Sándornak és Madách Imrének az életére és művészetére. Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy előadásunk nagy sikert aratott egyetemünk falain belül, hiszen felléptünk a középiskolásoknak szervezett XII. Legere Irodalmi Verseny zárófordulóján (az előadás voltaképpen ebből az apropóból született), valamint a március 15-i emlékműsorban. Az előadás híre eljutott a falakon túlra is, aminek következtében két felkérést is kaptunk.

Az előadások közül az egyik január 26-án zajlott Gútán, az Adamis Anna Művelődési Központban, ahol a Magyar Kultúra Napjának alkalmából mutattuk be darabunkat a gútai magániskola diákjainak. A technikai lehetőségeknek köszönhetően az előadás még magasabb színvonalra emelkedett, és az ottani közönség is lelkesen fogadta.

Április 8-án pedig a berencsi kultúrházban léptünk színpadra a Csemadok meghívásának köszönhetően. Bemutatkozásunk kellemesen családias hangulatban zajlott, és mi nagyon élveztük minden pillanatát.

Azon örömünknek, hogy darabunkat, amelyen hosszú ideig dolgoztunk, ilyen széles körben megoszthattuk Nyitra határain kívül is, nincs határa. A pozitív visszajelzések és az érdeklődés, amit műsorunk iránt tanúsítottak, nagyon megható volt. Minden előadás egy újabb kaland számunkra, és bízunk benne, hogy az általunk megteremtett élettel teli és megragadó élmény mindazoknak örömöt okozott, akik részt vettek rajta.

Káplán Veronika

NYEKK_2024 01