Kegyesné dr. Szekeres Erika: A digilektusok hatása a magyar nyelvre és a magyartanítás módszertanára

Category
Kategória (hu-hu)
2023-11-09 11:00 - 12:30

Az esemény típusa: előadás

Célközönség: szakmai közönség

A rendezvény időpontja: 2023. november 9.

A rendezvény időpontja: 11:00 – 12:30

Helyszín: Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara, Dražovská 4, 949 01 Nyitra, B épület, B-105 terem.

Rövid leírás: Az előadás bemutatja a digitális kommunikáció jellemzőit és azok hatását a nyelvhasználókra, a nyelvre és ennek következtében az anyanyelvoktatásra, valamint a magyar mint anyanyelv oktatásának módszertanára, és áttekintést ad arról, hogyan jelenik meg a digilektusok témája a különböző tantárgyak tankönyveiben. A szerző a hallgatósággal együtt gondolkodik a digilektus megítéléséről, az oktatásban betöltött szerepéről, és ötleteket keres arra, hogyan lehet megközelíteni a témát a magyarórákon.

Szervező: Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet, Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara. Elérhetőség: Mgr. Denisa Nagyová, e-mail:

Társszervezők: Arany A. László Polgári Társulás, Szlovákiai Magyar Akadémiai Tanács

A rendezvény honlapja: http://www.umjl.fss.ukf.sk/

All Dates