Úspech Maďarského speváckeho zboru UKF

V dňoch 19.-21. mája 2023 sa v Galante konal XIX. ročník celoštátneho festivalu maďarských speváckych zborov na Slovensku, „Kodályove dni“. Na podujatí sa zúčastnilo celkovo štrnásť speváckych zborov, medzi nimi aj Maďarský spevácky zbor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Magyar Korus sikere 01

Kodályove dni sú jednou z najväčších domácich prehliadok, kde zbor, ktorý už 30 rokov vedie Mónika Józsa, získal ocenenie Zlaté pásmo s pochvalou poroty, ako aj špeciálne ocenenie hudobno-kultúrneho portálu ATEMPO.sk: celoročnú bezplatnú mediálnu podporu.

Magyar Korus sikere 02

Magyar Korus sikere 03

Dirigentka, Mónika Józsa, bola ocenená aj za Výnimočný umelecký výkon.

Magyar Korus sikere 04

Zahájenie festivalu sa konalo v piatok s otvorením Výstavy zo života a diela Zoltána Kodálya v MsÚ v Galante, resp. Slávnostným koncertom v rímsko-katolíckom kostole v Diakovciach.

Kvalifikačná súťaž speváckych zborov sa konala v sobotu v divadelnej sále MsKS v Galante. V súťažnom programe Maďarského speváckeho zboru UKF Nitra na flaute spoluúčinkovala Júlia Csető, na klavíri hral Mgr. Marek Štrbák, PhD.

V sobotu večer univerzitný spevácky zbor koncertoval v Neogotickéhom kaštieli Esterházyovcov v Galante spolu so Spevokolom Zoltána Kodálya z Galanty. Vyvrcholenie trojdňového festivalu „Kodályove dni“ bolo nedeľné kladenie vencov k pomníku Zoltána Kodálya v parku neogotického kaštieľa a poobedňajší Galaprogram, kde vystupovali všetky súťažiace, ako aj  hosťujúce spevácke zbory. Trojdňový súťažný festival speváckych zborov sa po vyhlásení výsledkov ukončilo spoločným vystúpením všetkých zúčastnených zborov.

Srdečne gratulujeme!

Magyar Korus sikere 05