Termín podania prihlášok:

do 31. marca 2023

Ďalšie informácie

Prihláška

Aktuálne témy a trendy v hotelierstve

Dňa 9. 4. 2019 sme sa v rámci predmetu Hotelový manažment zúčastnili pozvanej prednášky na tému Aktuálne témy a trendy v hotelierstve. Pozvanie prijal Ing. Jaroslav Kubaľa, PhD. V úvode prednášky nám rozprával o tom, ako sa vypracoval až na post riaditeľa hotelov. Ďalej nám rozprával o manažovaní hotelov a lyžiarskeho strediska zároveň.

V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ dvoch hotelov. Ako prvý hotel nám predstavil Horský hotel Sliezsky dom, ktorý je najvyššie položený horský hotel na Slovensku. Leží vo výške 1670 m.n.m. Na tento hotel sú ľudia vyvážaní ratrakmi alebo džípmi. Tento hotel má 44 izieb, v ktorých je 97 pevných lôžok. Ponúka rôzne aktivity spojené s turistikou a adrenalínovými športami. Ako druhý hotel nám predstavil Salamandra Hotel & Resort. Súčasťou tohto hotela je aj lyžiarske stredisko Salamandra Resort, ktoré je najnižšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku so štvorsedačkovou lanovkou. Hotel má 56 izieb a 122 pevných lôžok. Taktiež ponúka rôzne aktivity spojené so športovou témou a témou adrenalínových športov, ale aj rôzne oddychové a relaxačné aktivity. Táto spoločnosť ponúka tri hotely, ktoré sa nachádzajú v Chorvátsku. Snažia sa rozvíjať malú medzinárodnú sieť hotelov aj na Slovensku. Ich plánom je naďalej pridávať a rozvíjať produkty a ich kvalitu vo všetkých hoteloch.

Ďakujeme za to, že pán riaditeľ prijal pozvanie, dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií a máme opäť nový pohľad na prácu v hotelierstve.

 

Text: Matúš Jamnický, 2RCR
Fotó: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon