Exkurzia v Hoteli Devín****

Dňa 10. mája 2019 sme sa v rámci predmetu hotelový manažment zúčastnili exkurzie v hoteli Devín**** v Bratislave. Hotel na prvý pohľad nie je až taký moderný, ale historicky zachovalý. Prehliadku sme absolvovali s manažérkou hotela. Bola veľmi milá a podala nám užitočné informácie o hoteli.

V hoteli je situovaných 89 izieb. Z týchto všetkých izieb sú 3 apartmány, ktoré majú pomenovanie zlatý, červený a zelený, z toho sú dva nefajčiarske a jeden fajčiarsky. V celom hoteli sa nachádza približne 10% izieb, ktoré sú fajčiarske. Najvyšší štandard ponúka double apartmán. Ceny izieb sa pohybujú v závislosti od sezóny. Počas hlavnej sezóny sa izby pohybujú v cene okolo 120 € a mimo hlavnej sezóny sa cena pohybuje od 80 do 90 € za noc. Na jednej strane sú izby s párnym číslom, ktoré majú výhľad na Dunaj alebo UFO reštauráciu.

História hotela je dlhá viac ako 60 rokov. Hotel bol navrhnutý architektom Emilom Belušom. Niektoré rekonštrukcie v hoteli nie je možné vykonávať vzhľadom k tomu, že ide o pamiatku, napríklad nie je možné odstrániť schod, ktorý sa nachádza vo vstupnej hale do hotela alebo nemôžu odstrániť zábradlie na balkóne v Junior suite, kde sa nachádzajú dva balkóny. Hotel má tri kongresové sály, z ktorých je najväčšia Ambasador. Kapacita tejto kongresovej sály je 150 ľudí. Najmenšia sála Diplomat má kapacitu 13 ľudí, kde je okrúhly stôl a slúži skôr na rokovanie alebo súkromné stretnutia. Ďalšou jedinečnosťou v hoteli je tzv. Francúzska reštaurácia. Reštaurácia, kde sa podávajú raňajky a večere v podobe bufetových stolov, sa nachádza hneď vedľa. Samozrejme, nesmie chýbať ani Lobby bar, ktorý je fajčiarsky. V hoteli sa nachádza aj Wellness a Spa, ktoré ponúka dve sauny, a to fínsku a parnú, jeden bazén a nachádza sa tu aj malé fitness centrum. V ponuke sú aj thajské masáže. Hotel Devín získal aj ocenenie Trend Top Hotely na Slovensku v roku 2006, kde sa umiestnil na 7. mieste.

Ďakujeme za príležitosť spoznať hotel s bohatou históriou a ponúkanými kvalitnými službami.

Text: Martina Jancová, 2RCR
Foto: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon