Erasmus+: Nezabud­nuteľné dobro­druž­stvá v Španielsku

Vďaka programu Erasmus+ som strávila letný semester akademického roka 2022/2023 v Španielsku, konkrétne v meste Almería.  S hrdosťou môžem povedať, že program Erasmus+ navždy zmenil môj život. Posledných päť mesiacov mi prinieslo skúsenosti, ktoré mi zostanú navždy.

Jednou z najpamätnejších častí mojej skúsenosti s programom Erasmus+ bolo množstvo nových ľudí z celého sveta, ktorých som spoznala. Okamžite som sa spriatelila so spolužiakmi, ktorí boli rovnako odvážni, ako ja. Skamarátila som sa s Nemcami, Talianmi, Francúzmi a mnohými ďalšími národnosťami, ktoré obohatili moje skúsenosti svojou rozmanitosťou. Počas spoločného pobytu som spoznala nové perspektívy a kultúry, ktoré rozšírili môj pohľad na svet. Počas programu Erasmus+ som nadviazala priateľstvá, ktoré pretrvajú celý život. Hoci som sa v prvých dňoch v novom prostredí cítila trochu nekomfortne, čoskoro som si uvedomila, že sme tu všetci s rovnakým cieľom: získať nové skúsenosti a rozšíriť si vedomosti o svete. Rýchlo sme sa zblížili a stali sme sa jeden pre druhého oporou v cudzom prostredí. So svojimi priateľmi z programu Erasmus+ som stále v kontakte a plánujem sa s nimi v budúcnosti opäť stretnúť, pretože verím, že tieto priateľstvá pretrvajú celý život.

Almería sa môže pochváliť mnohými miestnymi zaujímavosťami, ktoré som počas svojho pobytu v rámci programu Erasmus+ nemohla vynechať. Slávna pevnosť Alcazaba ma privítala svojou úžasnou maurskou architektúrou a nádherným výhľadom na mesto. neďaleká prírodná rezervácia Cabo de Gata ponúka nádherné pláže a úžasný morský život. Tapas bary lákajú spoznať pravú španielsku kultúru pri ochutnávaní vynikajúcich španielskych jedál a nápojov. Krajina sa môže pochváliť bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom a ja som si užívala prehliadku jej fascinujúcich miest a krajiny. Navštívila som Barcelonu, Ibizu, Valenciu a mnoho ďalších miest. Tieto výlety vo mne zanechali spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem. Podarilo sa mi navštíviť aj Maroko a Portugalsko. Nikdy som si nemyslela, že by som mohla navštíviť toľko miest a spoznať toľko nových ľudí za tak krátky čas. Naozaj si myslím, že to boli najpamätnejšie mesiace môjho života a nič z toho by sa nestalo, keby som sa neprihlásila na Erasmus+ študijný pobyt.

Ak niektorí ešte stále váhate, či sa prihlásiť do programu Erasmus+, určite by som povedala, že oplatí sa do toho pustiť. Erasmus+ je príležitosť spoznať svet, nájsť si nových priateľov a spoznať rôzne kultúry. Pobyt v cudzej krajine vám rozšíri obzory, zlepší jazykové schopnosti a sebavedomie a pomôže vám nájsť svoje miesto vo svete. Erasmus+ bol jedným z najlepších rozhodnutí v mojom živote a každému odporúčam, aby túto fantastickú príležitosť využil.Erasmus Spain 01

Erasmus Spain 02

Erasmus Spain 03

Erasmus Spain 04

Erasmus Spain 05

Boglárka Sáradi
študentka druhého ročníka Katedry cestovného ruchu

160x600 bannerMOTPFay

 

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem