V zdravom tele

Dňa 10. mája 2015 sa v MŠ Ľ. Okánika v Nitre uskutočnil Športový deň, kde si deti mohli zašportovať a ukázať svojim rodičom, aké sú šikovné a zdatné. Športové disciplíny sa uskutočnili pod vedením pedagogických pracovníčok MŠ a pracovníkov Ústavu pre vzdelávanie pedagógov (doc. RNDr. Tünde Juríková, PhD. – vedúca projektu., PaedDr. Ildikó Viczayová, PhD., RNDr. Štefan Balla, PhD., PaedDr. Eva Lehoťáková, PhD.) Celkovo bolo pre deti pripravených 5 stanovíšť:

• Vozenie sa na fúrikoch,
  • skákanie vo vreci,
  • chodúle,
  • preteky na motorkách,
  • lezenie tunelom.

Deťom bol zabezpečený pitný režim a mohli ochutnať aj zeleninové šaláty.

vzdt1

Všetky aktivity boli pre deti mimoriadne zaujímavé a po ich splnení boli odmenené darčekom. Počasie akcii prialo, bol nádherný slnečný deň a dúfame, že zanechá nezabudnuteľné spomienky zo strany detí, ako aj rodičov.

vzdt7

Športový deň sa uskutočnil v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou a Fakultou stredoeurópskych štúdii v Nitre v rámci projektu „V zdravom tele zdravý duch“ (projekt bol schválený v grantovom programe „Aby ľudia ľuďom pomáhali“.