Svetový deň vody 2022 v Arboréte Mlyňany SAV

Ako študentky 3. ročníka študijného od­bo­ru regionálny cestovný ruch máme možnosť absolvovať 3 mesačnú od­bor­nú prax v Arboréte Mlyňany, ktoré je detašovaným pracoviskom Ústavu ekológie lesa SAV, v. v. i.

Pri príležitosti Svetového dňa vody 22. 3. 2022 pracovníci Arboréta Mlyňany Ústavu ekológie lesa SAV, v. v. i., pripravili v spolupráci so Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou (ZsVS), a. s., zaujímavé aktivity. Celú  škálu aktivít pre deti sme vytvorili my, študentky katedry cestovného ruchu, pod dozorom Ing. Jarmily  Královej, PhD. Rovnako sme sa aktívne podieľali na priebehu a organizácií podujatia.

Témou tohtoročného Svetového dňa vody bola Podzemná voda. Na túto tému bol pre deti vytvorený zaujímavý a poučný príbeh o vodníkovi, ktorý ich sprevádzal počas celej hry. Deti sa pri plnení 13 úloh snažili pomocou indícií dopracovať k téme Svetového dňa vody. Ďalšou časťou podujatia bol zábavný kvíz zameraný na význam vody a životného prostredia. Na záver sa konalo vyhodnotenie tímov a každé dieťa za svoju šikovnosť pri aktivitách a kvíze dostalocenné odmeny, ktoré venovala ZsVS a Arborétum Mlyňany SAV.

V priestoroch Arboréta Mlyňany pri tejto príležitosti pracovníci laboratórií ZsVS, a. s. vykonávali bezplatné orientačné vyšetrenie vzoriek vody z lokálnych zdrojov na celkovú tvrdosť a dusičnany, ktorého sa zúčastnilo vyše 50 záujemcov.

Sme rady, že sme boli súčasťou tohto úspešného projektu! Naša vďaka patrí Ing. Královej, PhD., ktorá nám poskytla možnosť vlastnej realizácie a umožnila získať nové skúsenosti s organizáciou podujatia. Tešíme sa na nasledujúce týždne,  na ktoré plánujeme niekoľko ďalších zaujímavých projektov.

Svetovy den vody 01

Svetovy den vody 02