Prednáška Evy Klenovej o biblických rastlinách

V rámci Nitrianskych univerzitných dní pripravil Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre dňa 28. apríla 2022 prednášku Evy Klenovej na tému Izrael – o biblických stromoch, kríkoch a bylinkách.

Podujatie otvorila zástupkyňa riaditeľa ústavu PhDr. Lenka Tkáč-Zabáková, PhD., ktorá následne odovzdala slovo prednášajúcej. Tá svoj výklad začala priblížením motivácií, ktoré ju viedli k spracovaniu danej témy. Ako sama povedala, v dlhom období pandémie sa intenzívnejšie venovala čítaniu a štúdiu Biblie a fascinovalo ju najmä v nej spomínané rastlinstvo, ktoré bolo človeku dané na potešenie i úžitok. Predstavila Izrael z geografického hľadiska ako rozmanitú a úrodnú krajinu. Po tomto úvode nasledovala hlavná časť prednášky, v ktorej odzneli zaujímavé, podnetné a relatívne podrobné informácie o vybraných rastlinách, pričom prednášajúca svoj výklad obohacovala citátmi z Biblie a vhodne dopĺňala autentickými fotografiami.

Na záver sa prítomným prihovorila pracovníčka ústavu PaedDr. Magdaléna Hrbáček, PhD., ktorá sa poďakovala prednášajúcej i poslucháčom za prijatie pozvania a vyjadrila nádej na opätovné stretnutie.

Po prednáške mali prítomní možnosť ochutnať z plodov známych i menej známych biblických rastlín, pričom tento čas využili aj na neformálne rozhovory s hostkou.

Prednaska Evy Klaunovej 01

Prednaska Evy Klaunovej 02

Prednaska Evy Klaunovej 03

Prednaska Evy Klaunovej 04