Kazinczyho medaila udelená študentke FSŠ

Finále Súťaže peknej ma­­ďar­skej výs­lov­nosti pomenovanej po Feren­co­vi Kazinczym zorganizovala pre pos­lu­chá­čov vy­so­kých škôl Fakulta hu­ma­nit­ných a spo­lo­čen­ských vied Katolíckej uni­ver­zity Pétera Pázmánya v Ostrihome.

Podujatie sa konalo po dvoch rokoch už prezenčne, dňa 13. 5. 2022.

Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre zastupovala Virág Mercédesz Fóthi (Bc. 2. roč.) a Natasa Erzsébet Patócs (Bc. 1. roč.), ktoré boli víťazkami fakultného kola organizovaného 26. 04. 2022.

Do medzinárodnej súťaže sa zapojilo 41 študentov vysokých škôl. V prvej časti súťaže účastníci predniesli úryvok zo slobodne vybranej eseje z 20.-21. storočia od maďarského autora. V druhom kole dostali povinný text, ktorý mali po krátkej príprave predniesť.

Najlepším súťažiacim udelili Kazinczyho medailu. Prestížne ocenenie si vyslúžila aj Natasa Erzsébet Patócs, študentka Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre. Pripravujúcou učiteľkou študentky na výslovnostnú súťaž bola Mgr. Anikó N.Tóth, PhD.

Študenti Ústavu maďarskej jazykovedy a literárnej vedy sa pravidelne zúčastňujú náročnej súťaže. Vďaka mentorstvu doc. PaedDr. Jána Bauka, PhD. sa stali v minulosti držiteľom Kazinczyho medaily Andrea Horváth (1998), Sándor Horváth (2002), Rita Ambrus (2005), Barbara Vanya (2006), Virág Horváth (2007), Izabella Pólyi (2012), Réka Szalai (2013), Jenny Farkas (2015) a Stefánia Csölle (2017) a Máté Jenei (2021). Natasa Erzsébet Patócs získala v poradí 11. Kazinczyho medailu. Blahoželáme!

Patocs Natasa

Patocs Natasa emlekeremMgr. Anikó N. Tóth, PhD.-fvm-