Vplyv pandémie COVID-19 na životný štýl detí

Dňa 10.11.2022 sa uskutočnila pred­náš­ka na ÚVP FSŠ UKF v Nitre na tému Vplyv pandémie COVID-19 na životný štýl detí.

Prednáška mala upozorniť na dôsledky pandémie na životný štýl našich detí vrátanie stravovacích, pohybových a spánkových zvyklostí.

Vychádzala z výsledkov výskumu uskutočneného v rokoch 2020-2021, v ktorom bol porovnaný životný štýl detí pred pandémiou a počas pandémie. Po prednáške sa uskutočnila diskusia, kde študenti hodnotili vlastné skúsenosti z pandémie ako aj sa snažili vysvetliť niektoré negatívne dopady pandémie ako sú zvýšená konzumácia sladkostí a slaných pokrmov, nedostatok spánku a pohybovej aktivity vedúce k priemernému nárastu hmotnosti o 0,9 kg. V našom výskume chceme pokračovať ďalej, aby sme zachytili dlhodobejší dopad pandémie na život našich detí.

Vplyv pandeme na zivotny styl deti 01

Vplyv pandeme na zivotny styl deti 02