Exkurzia do Brna                                          

V stredu, 29.3.2023 sme navštívili nádherné Brno v Českej republike. Cesta autobusom bola síce dlhá, no stálo to za to! Ako prvé nás prekvapila katedrála svätého Petra. Mohutná no nádherná stavba, ktorú určite spozorujete. Jej veľkoleposť a krásna architektúra je na nezaplatenie.

Najskôr sme sa prešli po Zelenom trhu v centre mesta. Tu sme sa rozdelili do dvoch skupín. Navštívili sme Motýlí dom s názvom Papilonia, kde sme mohli vidieť viacero druhov motýľov (je ich až 30) ale aj korytnačky či malé vtáčiky. Niektoré motýle nemali strach a dokonca na nás aj pristáli. Taktiež sme videli Kostnicu v kostole svätého Jakuba. Tento zážitok nie je pre každého. Pretože sú tu uchované ľudské kostry vojakov z druhej svetovej vojny. Samozrejme, že obe skupiny mali možnosť vidieť motýlí dom aj kostnicu. Neskôr sme sa streli pri orloji. Táto vysoká stavba je zaujímavá tým, že každý deň o 11 dopoludnia sa dá chytiť gulička, ktorá v orloji stúpa a klesá. Potom sme mali rozchod, na to aby sme si mohli samostatne prezrieť krásy Brna.

Mnoho zaujímavých reštaurácií i stavieb, ktoré nenájdete nikde inde. Po tejto pauze sme sa stretli na hrade Špilberk, z ktorého bol obdivuhodný výhľad na celé Brno. Šli sme aj do vnútra hradu, kde boli ďalšie rôzne výhľady. A z tade sme sa pomaly pobrali naspäť domov. Bol to úžasný výlet, vrelo odporúčam navštíviť Brno.

Exkurzia Brno 01

Exkurzia Brno 02

Exkurzia Brno 03

Exkurzia Brno 04

Martin Bražina & Simona Moncmanová

160x600 bannerMOTPFay

 

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 01, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem