„Recitovať možno kdekoľvek a kedykoľvek“

Okresné kolo celoštátnej súťaže Mihálya Tompu v prednese poézie a prózy sa opäť konalo na našej fakulte, kde svoj interpretačný talent predviedli žiaci maďarských základných škôl z okresu Nitra.

Podujatie sa konalo 1. marca 2023 a spoločne ho organizovali Základná organizácia Csemadoku v Nitre, Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre a Občianske združenie Lászlóa A. Aranya.  Na podujatí sa zúčastnili žiaci a učitelia z okolitých obcí. Po registrácii privítala súťažiacich doc. Anikó N. Tóthová. Pred začiatkom súťaže spoločným spevom zmiernili napätie a vyčarili úsmev na tvárach prítomných študenti hudobného odboru, Máté Csáky, Virág  Mercédesz Fóthiová a Ádám Mezei.

Odborná porota v kategórii prednesu poézie pracovala v zložení:  Anikó N. Tóthová, Katalin Lőrinczová a Máté Jenei; prednes prózy hodnotili Gabriella Petres Csizmadiaová, Csilla Csobádyová a Ádám Tárkányi.

V kategórii prednesu poézie sa zúčastnilo celkovo 17 účastníkov a v kategórii prednesu prozaických diel 16 účastníkov. Po skončení súťaže a počas rokovania odborných porôt zabávali účastníkov dramatickými hrami naši študenti, Vivien Pinkeová, Lívia Lóczyová, Virág  Mercédesz Fóthiová a Máté Csáky. Pred vyhlásením výsledkov hodnotili výkony súťažiacich Anikó N. Tóthová  a Gabriella Petres Csizmadiová, ktoré zároveň poskytli žiakom a učiteľom užitočné rady a poďakovali všetkým účastníkom za odvedenú prácu.

Výsledky:

Strieborné pásmo: Szofia Szabová
      III. kategória:
            Zlaté pásmo: Noémi Gáliková

Všetkým súťažiacim blahoželáme a víťazom prajeme veľa šťastia do ďalšej súťaže!

Szavaloverseny 01

Bianka Varga