Fordító- és tolmácsképzés: magyar nyelv és kultúra szakpárosításban

A képzési programot elvégzett hallgató magas szinten (C2 szint) bírja a magyar nyelvet, ismeri a magyar nyelv egyes szintjeit és változatait, különös tekintettel a standard nyelvváltozatra. Ismeri és azonosítja a magyar nyelv és az indoeurópai nyelvek/szlovák nyelv közötti alapvető szerkezeti különbségeket. A végzett hallgató elsajátította a fordítás és a konszekutív tolmácsolás eljárásait, készségeit és stratégiáit, és képes ezeket a gyakorlatban alkalmazni az üzleti tárgyalások tolmácsolásában és a kísérő tolmácsolásban.

A Fordító- és tolmácsképzés: magyar nyelv és kultúra szakpárosításban alapképzési szakon végzett hallgatók a munkaerőpiacon fordítóként és tolmácsként helyezkedhetnek el a magán- és közszférában, nemzetközi intézményekben, a turizmusban idegenvezetőként, tolmácsként, nyelvi és interkulturális közvetítőként, valamint kiadói szerkesztőként.