Predškolská a elementárna pedagogika s vyučovacím jazykom maďarským

Bakalárske štúdium

Študijný odbor 38. Učiteľstvo a pedagogické vedy
Forma štúdia denná
Dĺžka štúdia 3 roky
Garant prof. Dr. habil. Andrea Kárpáti, DSc.
Získaný titul Bakalár (Bc.)
Nadväzujúce študijné programy magisterský študijný program
Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie s vyučovacím jazykom maďarským
Pracovisko ÚSTAV PRE VZDELÁVANIE PEDAGÓGOV
Informácie Pre koho je študijný program určený, predmety, užitočné informácie

Charakteristika študijného programu

Cieľom študijného programu Predškolská a elementárna pedagogika s vyučovacím jazykom maďarským je pripraviť absolventov, ktorí majú dostatočne rozvinuté kompetencie – vedomosti a zručnosti na výkon povolania pedagogického zamestnanca. Majú vyhovujúce poznatky o biologických, psychologických a sociálnych aspektoch vývinu dieťaťa, ktoré slúžia ako základ pre prax. Študenti poznajú históriu a vývoj príslušného odboru v medzinárodnom komparatívnom rámci a jeho teoretické východiská.

Uplatnenie absolventa

Absolvent bakalárskeho študijného programu Predškolská a elementárna pedagogika s vyučovacím jazykom maďarským sa uplatní ako:

- učiteľ pre predprimárne vzdelávanie (učiteľ materskej školy),

- vychovávateľ, pedagóg voľného času alebo animátor, ktorý poskytuje výchovu a vzdelávanie deťom a žiakom v školskom zariadení, mimoškolskom alebo voľnočasovom zariadení alebo v kultúrno–osvetových inštitúciách, kde sa podieľa na uskutočňovaní výchovného programu a zodpovedá za kvalitu priebehu a výsledky výchovy a vzdelávania v čase mimo vyučovania,

- pedagogický asistent

Absolventi študijného programu sú pripravení pokračovať v druhom stupni vysokoškolského štúdia v študijnom odbore učiteľstvo a pedagogické vedy.